איטום בהזרקה – מומחים בהזרקות ואיטום שלילי בחניונים מרתפים ומקלטים

איטום בהזרקה הינה פעולה שמטרתה לאטום חללים או סדקים ביציקות בטון. איטום זה נעשה באמצעות הזרקה של חומרי איטום נוזליים. לרוב, פעולה זו מתבצעת מהצד הפנימי של המבנה ולא מהצד החיצוני, היות ובדרך כלל מדובר על מבנים בהם אין גישה לצד החיצוני של המבנה – כמו, למשל, מרתפים. לרוב, הפעולה נעשית כאשר ישנה רטיבות או חדירת מים למבנה ולא ניתן להגיע אל הצד החיצוני שלו. פעולות האיטום השכיחות ביותר מתבצעות בפירי מעליות, מקלטים, קומות מרתף, חניונים תת קרקעיים ועוד.

כיצד מתבצע איטום בהזרקה?

כפי שצויין, איטום בהזרקה נעשה דרך הקירות הפנימיים של המבנה, ולא החיצוניים. לאחר בחירת חומר האיטום המתאים, החומר מוזרק לקיר המבנה, או ליתר דיוק – לסדקים הקיימים בקיר המבנה, באמצעות מיתדים המכילים פיות הזרקה (דומה למזרקים) או באמצעות מדחסים חשמליים. בעת מגע של חומר האיטום עם המים, נוצרת ריאקציה כימית הוגרמת לחומר האיטום להתנפח ולאטום את הסדקים בקיר, עניין המונע הופעת רטיבות או מים באיזור בו נעשה האיטום. באופן זה, ניתן לאטום נזילות מהצד הפנימי של המבנה בצורה יעילה וטובה.

מהם המוצרים בהם נעשה שימוש לצורך איטום בהזרקה?

קיימים מספר מוצרים בהם נהוג להשתמש לצורך איטום בהזרקה. להלן כמה מהם:

  • חומרים אפוקסים נוזליים – מיועדים בעיקר לצורך איחוי הסדקים הקיימים בקיר.
  • חומרי איטום פוליאוריטנים נוזליים – מדובר בחומרי איטום נוזליים. חומרים אלה מוזרקים בלחץ אל תוך הסדקים הקיימים ביציקת הבטון. כאשר הם באים במגע עם מים, מגדילים חומרים אלה את נפחם בכפי 40 ואף יותר מכך, עניין האוטם את האיזור הסדוק בקיר באופן אופטימלי.
  • חומרים צימנטים נוזליים – גם חומרים אלה מגיעים בדמות תמיסה נוזלית המוזרקת אל הסדים והחללים בבטון. החומר הצימנטי הינו חומר חזק במיוחד, המאחה את הקיר ואוטם אותו כך שמים לא יוכלו לעבור דרכו לאחר הייבוש.

כיצד נבחר איש מקצוע לצורך איטום בהזרקה?

איטום בהזרקה הינה פעולה מורכבת במיוחד. מלאכת האיטום מצריכה היכרות טובה עם חומרי האיטום הקיימים בשוק והתאמתם באופן הטוב ביותר לסוג הבעיה והמבנה. מסיבה זו, יש לזכור את שירותיו של קבלן מומחה, שמכיר את הרכבי חומרי האיטום השונים ובקיא בתחום. חשוב לבחור באיש מקצוע מנוסה לצורך העניין, וזאת על מנת למנוע כשלים עתידיים או פעולות איטום נוספות שיעלו לכם בזמן וכסף רב. בנוסף, פעולת איטום שלא מתבצעת באופן טוב ומקצועי עלולה לפגוע במבנה ולהותיר אתכם עם בעיה גדולה מהבעיה איתה התחלתם. טרם הזמנת איש המקצוע, ודאו כי הוא בעל ניסיון עתיר ורב שנים בתחום, וכי הוא מבצע עבודות מסוג זו באופן תדיר. כמו כן, מומלץ להסתמך על המלצות של מכרים. במידה ואין לכם כאלה, תוכלו תמיד להסתמך על המלצות מרשת האינטרנט. בכל מקרה, חשוב לוודא את מידת המקצועיות של הקבלן טרם הזמנתו לצורך ביצוע העבודה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

שיפוץ ושיקום מבנים

מומחים לשיקום ושיפוץ מבנים גם מבנים מסוכנים התחייבות להסרת הצו בעירייה אנו קבלנים רשומים ואוטמים מורשים, ליווי ופיקוח על הפרויקטים

קרא עוד >>
איטום חלונות

הופעתם של כתמי רטיבות סביב החלונות שכיחה כמעט בכל בית ומטרידה בעלי בתים רבים. בכדי למנוע את הרטיבות יש לבצע

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: