איטום בהתזה

איטום בהתזה הוא אחד מהשיטות היעילות ביותר לאטימת גגות.

איטום גגות הינו בגדר חובה לכל מבנה. פעולת האיטום עיקרה להבטיח שלא יהיה מצב בו מים יחדרו מהגג אל המבנה ויגרמו לפגיעה בקירות ובתקרה של הבית או הדירה שלכם.

חומרים ושיטות איטום

חשוב לדעת שאיטום בהתזה הוא שיטה אחת ורק מומחים בתחום יוכלו לבחון את הגג שלכם ולהחליט האם סוג זה של איטום אכן מתאים לו או שמא עדיף ליישם סוג אחר של איטום. חלק מהאפשרויות הקיימות אם מבחינת חומרים ואם מבחינת טכניקות איטום הם:

  • יריעות ביטומניות – כאן מדובר על שיטה שמתאימה לגגות בציפוי זפת וכן לגגות בטון. היריעות הביטומניות חזקות ועמידות לאורך זמן וחשוב מאוד לוודא שסוג היריעות בהן משתמשים למטרת איטום הגג שלכם אכן עומדות בתו התקן של מכון התקנים הישראלי.
  • זפת – השיטה הקלאסית, הזולה והמוכרת ביותר לאיטום של גגות. יש לקחת בחשבון שזיפות אינו מתאים לכל גג, הוא מחזיק פחות זמן מהפתרונות החדשניים והחומרים החדישים לאיטום גגות והוא מצריך תחזוקה של משיחת סיד על הגג על מנת למנוע את התחממותו. למידע נוסף על זיפות גגות.
  • חומרים אקריליים – איטום בהתזה כולל חומרים אקריליים. ניתן גם למשוח על הגג חומרים אלו ואין חובת התזה. כיוון שחומרים אלו אינם עמידים לאורך זמן במצבים של מים עומדים ולכן משתמשים בהם בדרך כלל רק בגגות משופעים.
  • חומרים פוליאוריטנים – מושחים חומרים אלו על שכבת יסוד. בדרך כלל נהוג להשתמש בחומר זה לאיטום של חללים קטנים, כמו למשל גגות קטנים מאוד וזאת משום שלמרות שמדובר על חומר חזק מאוד, חומר זה אינו גמיש.
  • יריעות PVC – יריעות חזקות וגמישות שמונחות על הגג. יריעות אלו אינן נצמדות במאת האחוזים לגג ולכן הן אינן יכולות להבטיח במאת האחוזים את אותה אטימות בה אתם מעוניינים.
  • חומרים פולימריים – איטום בהתזה של חומרים פולימריים מתאימה לגגות בטון ופח. הגמישות של חומרים אלו גדולה מאוד עד כי הם זכו לכינוי "חומר הגומי לגג".

איטום בהתזה – חשוב לדעת

איטום בהתזה מתבצע על ידי מכונה מיוחדת שמתיזה את אותו חומר שמעוניינים להתיז למטרת איטום. ההתזה נעשית על ידי צינור מיוחד המחובר למכונה. יש גם אפשרות לבצע איטום בהתזה על ידי משאבת אוויר המיועדת למטרה זו. שתי הדרכים העיקריות ליישום איטום באמצעות התזה הן:

  • איטום חד רכיבי – איטום שיכול להתבצע על ידי משאבה מיוחדת, מברשת זפת או מריחה ברולר צבע.
  • איטום דו רכיבי – שיטה זו תמיד תתבצע על ידי מכונה מיוחדת המיועדת להתזה. במכונה זו קיימות שתי פתחי התזה. מפתח אחד יוצא מלח מסוג מיוחד, מפתח שני יוצא אמולסיה ביטומנית ושניהם מותזים במקביל והופכים לחומר אחיד על הגג.

לסיכום, אחת מהשיטות הנפוצות ביותר כיום למטרת איטום היא איטום בהתזה. הסיבה לפופולאריות זו נעוצה ביתרונות הרבים של השיטה, אם משום שיישום העבודה פשוט מאוד וניתן לבצע אותו על ידי צוות מצומצם ואם משום שהתוצאות נהדרות ומחזיקות מעמד לאורך זמן.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
איטום חלונות

הופעתם של כתמי רטיבות סביב החלונות שכיחה כמעט בכל בית ומטרידה בעלי בתים רבים. בכדי למנוע את הרטיבות יש לבצע

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: