איטום מרתפים – חשיבות ודרכי ביצוע

פעולת איטום מרתפים חשובה מאין כמוה שכן חללים תת קרקעיים נוטים ללקות בבעיות שונות במערכת האוורור והמיזוג ועד בעיות שבאות לידי ביטוי ברטיבות, נזילות ועובש. פעולת איטום תמנע את כל הבעיות הללו.

איטום מרתפים ומקלטים

רוב האנשים מייחסים חשיבות לחללים שונים הקשורים אל הבית ומחוצה לו כן חללים אלו משרתים אותם באופן יומיומי ונראים לעין. מקלטים משותפים בבניינים ומרתפים בדרך כלל נזנחים עד אותו השלב בו בעל הבית מבין שקיימת בעיה באיטום של המרתף ולכן כל הדברים במרתף מלאי עובש והקירות מלאים בפטרת מסוכנת לבריאות. אם אינכם מוכנים לקחת את הסיכון שמא כל החפצים שאחסנתם במרתף יינזקו, חשוב לוודא שהמרתף שלכם אכן מבודד כהלכה ואטום לכל מצב של נזילה ורטיבות. אם אינכם מוכנים לקחת את הסיכון שבמקרה חירום המקלט שלכם לא יהיה כשיר וזאת משום עובש ורטיבות שמהווים סכנה לבריאות, חשוב לפנות אל חברה מקצועית שמומחית בתחום איטום מרתפים ומקלטים.

רטיבות במרתפים – מהם הגורמים?

רטיבות במרתפים ומבנים תת קרקעיים נוספים יכולה להיגרם כתוצאה מהתפוצצות של צינור מים בקירות. בנוסף, בנייה לא נכונה של המבנה ואיטום לא מקצועי יכולים לגרום למצב בו המים חודרים לקירות של המרתף או המקלט וגורמים לנזקים בלתי הפיכים. נזקים שיכולים להוביל לירידת ערך שווי הנכס. יש לטפל בבעיה באופן מיידי. פנייה אל חברה שמספקת שירותי איטום מרתפים יכולה למנוע את הבעיה וכן למנוע הישנות של הבעיה.

בוחרים רק במומחים

דבר חשוב אותו יש לקחת בחשבון הוא שמקומות תת קרקעיים, כמו למשל מרתפים ומקלטים הם מקומות אליהם הגישה אינה פשוטה ופעולת האיטום של מקומות אלו מחייבים מקצועיות של מומחים. לכן, בעת חיפוש חברה שתבצע איטום מרתפים תמיד יש לוודא שאכן החברה יכולה לעמוד במשימה המאתגרת של איטום ובידוד מרתף הבית שלכם, דבר שיכלול אחריות. חברה שאינה מספקת אחריות על פעולת האיטום או מספרת לכם שהיא אינה יכולה לספק לכם אחריות משום שהמים שהתחלחלו למרתף תמיד ימצאו את דרכם אל אותו מקום במרת, אינה החברה הרצויה לכם.

איטום מרתפים – כיצד מבצעים את הדברים?

תהליך איטום מרתפים יתבצע אך ורק על ידי מומחים בתחום. האיטום יתבצע בזהירות ותוך התמקדות מרבית בזיהוי הבעיה והתאמת החומרים המתאימים לאיטום המרתף או כל מבנה תת קרקעי אחר. מלבד חומרי איטום שמורשים לשימוש (על ידי משרד הבריאות או המשרד לאיכות הסביבה ובעלי תו תקן מתאים), צוות המומחים של חברת איטומים ינקטו בשיטות מיוחדות של עבודה וזאת במטרה למנוע מצבים של רטיבות חוזרת באותו מרתף או מקלט. איטום מרתף יתבצע במספר שלבים:

  • שלב הכנה לאיטום – הכנה מקדימה של אותו מקום אותו מעוניינים לאטום היא בגדר חובה. הדבר הראשון שיש לעשות הוא להסיר את כל שכבות הקיר עד אשר מגיעים לשכבת הבטון של הקיר. במקרה ובו נתקלים במהלך תהליך ההסרה של השכבות בכל מיני מוטות ברזל חלודים יש לצפות אותם בחומרים מיוחדים. לאחר ביצוע כל אלו יש לבצע החלקה של הבטון ומילוי שלו באמצעות חומרים ייעודיים למטרה זו של שמירת האיטום.
  • שלב ביצוע איטום מקלט.
  • שלב האיטום – תמיד מתחילים באיטום החלקים הקטנים במרתף או במקלט. תהליך האיטום יכלול משיחת חומר איטום (צמנטי) על כל קירות הבטון של המרתף או המקלט. לאחר שחומר זה מתייבש חוזרים על אותה פעולה מספר פעמים. דבר זה יבטיח איטום חזק שיחזיק מעמד לאורך זמן.

כעת, כל שצריך לעשות הוא להתחיל עם בדיקת רטיבות במקלט או במרתף שלכם ובהתאם להמשיך הלאה עם פעולות איטום של המקום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
איטום בסנפלינג
איטום בסנפלינג

בעיות איטום אלה הן בעיות מאתגרות מאוד שכולנו סובלים מהן. יש לא מעט גורמים שעלולים להוביל להיווצרות של בעיות כאלה.

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: