איטום תפרי התפשטות

תפרי התפשטות הם נקודות החיבור בין שני מבנים או בין שני חלקים של מבנה אחד. התפרים הללו קיימים גם בין שני משטחים של מרצפות או גגות.

עם השנים, החיבורים הללו מתרחקים  מעט זה מזה עקב התכווצות והתפשטות של הבטון, שינויי טמפרטורה ותזוזות הקרקע. המרחק הזה הוא מסוכן ולכן חשוב לאטום אותו תוך פרק זמן קצר כדי למנוע מצב שהוא מסוכן למבנה כולו.

איטום תפרי התפשטות

לאור החשיבות הרבה לטווח הארוך של המיקומים הללו בתוך המבנים, דרך האיטום שלהם שונה מאיטום רגיל. אנו מבצעים במקומות הללו סדרה של כמה פעולות מקצועיות בזו אחר זו על פי סדר נכון אשר נקבע מראש ותואם את הצורך בכל בניין ספציפי.

איטום תפרי ההתפשטות בקירות חיצוניים

בתחילת הדרך, מורידים את כל החומרים שהצטברו בקו העומק בין החיבורים וזאת כדי לתאם את קיבוע הגב עבור חומרי האיטום הנוכחיים. לאחר מכן מנקים את כל הדפנות של התפרים ומשחיזים אותם. אם הצטברו במקום שאריות של חומרים או פסולת חשוב להוציא אותם כך שהמקום יהיה ריק לחלוטין.

כאשר הכול מוכן, מורחים שכבה של פריימר על פני כל המשטח ובחריצים שהוכנו.

תפרים שהם רוחביים, כדאי להעמיק אותם לעומק של 6 מ"מ כמו שאר התפרים, רק בעומק מהותי כמו זה תהיה השפעה של חומרי האיטום לטווח הארוך. את הגב האחורי מצמידים לכל אחד מהתפרים ומכניסים זאת בלחץ. המטרה היא שתהיה מצד אחד תנועתיות של התפר אך מצד שני שלא תיוצר בעיה של הדבקה עם חומרי האיטום.

איטום החריצים בתפרי ההתפשטות

מבצעים איטום תוך שימוש בחומרים פוליאוריטניים כמו מסטיגום המבצע איטום משמעותי של תפרי ההתפשטות תוך הצבת מעטפת איכותית על פני כל המרחב. העובדים שלנו מבצעים עבודה איכותית תוך ביצוע בקרת איכות קפדנית וזאת כדי שמים לא יחלחלו בין התפרים וייצרו רטיבות בכמה נקודות לאורכם של הקירות החיצוניים. אם תוך כדי פעולת האיטום רואים שקיימת במקום לחות או שיש רמת טמפרטורה משתנה, ההמלצה היא לאטום באמצעות חומר איטום גמיש כך שהוא יוכל להתפשט על פני כל חלל העומק.

כדי למנוע זליגה של חומר האיטום והעמקת הפעולות, כדאי לכסות את כל המקום בכיסוי וביריעות ביטומניות. מחברים אותן זו לזו בפעולת הלחמה של השוליים וכך נוצר שטח שהוא אטום באופן מושלם.

שיטת איטום תפרי ההתפשטות

העובדים המיומנים שלנו מבצעים כבר שנים רבות עבודות של איטום תפרי התפשטות בקירות החיצוניים ובין המבנים. הם ערניים לכל התרחשות ולכל בעיה שנראית בשטח כדי למצוא לה פתרון הולם שיצמצם את הפתחים הנוצרים בין החיבורים.

כדי לבצע את העבודה כראוי מרכיבים פיגומים כך שהעובדים יעמדו על משטח ישר ויציב ויוכלו לבצע את העבודה באופן מוקפד לכל אורכו של הקיר החיצוני.

אם גם בבניין שלכם קיימות בעיות של תפרי ההתפשטות, נשמח להגיע ולבדוק את המצב בשטח.

בהתאם לממצאים נוכל להציע לכם את הדרכים הנכונות ביותר לטפל בסיטואציה. המטרה היא ליצור איטום מושלם, לצמצם את המרווחים לאפס, כיוון שכל מרווח עלול להיות מסוכן ויש לאטום אותו ללא דיחוי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
בדיקת רטיבות

פעמים רבות אנחנו עלולים להיתקל במגוון רחב של בעיות בדירה או בבית שלנו – החל מבעיות ריצוף, סדקים בקירות ובתקרה

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: