בדיקת רטיבות

פעמים רבות אנחנו עלולים להיתקל במגוון רחב של בעיות בדירה או בבית שלנו – החל מבעיות ריצוף, סדקים בקירות ובתקרה ועד לנזילות בקירות או רטיבות בתקרה.

רטיבות בקירות עלולה להופיע בכל מקום בבית – מתחת לרצפות, בקירות ובתקרה. פעמים רבות היא עלולה להופיע ככתם כהה על הקיר או כריח לא נעים העולה מהחדר.

חשוב לציין כי רטיבות עלולה לגרום להתפתחות של טחב או עובש בקירות ולהוות סכנה בריאותית עבור הדיירים במקום. לפניכם מאמר בנושא רטיבות.

מהם הגורמים לרטיבות?

רטיבות בקיר, רטיבות בתקרה או רטיבות בריצפה עלולה להתפתח ממגוון רחב של סיבות. אחת הסיבות לרטיבות היא נזילה מצינור מים או ביוב או התפוצצות של אחת הצנרות בדירה.

כמו כן, רטיבות עלולה להיגרם כתוצאה מאיטום לקוי של חדר האמבטיה או אחת המרפסות. כדי לבדוק אם יש לכם רטיבות כלשהי בדירה – רטיבות בתקרה לדוגמא, מומלץ להזמין בעל מקצוע מומחה שיוכל לבצע בדיקת רטיבות ולאחר מכן לטפל בתופעה.

איתור רטיבות ונזילות

במידה ומצאתם רטיבות או נתקלתם בנזילה בביתכם – בקירות או בתקרה מומלץ שתזמינו בעל מקצוע שיוכל לבצע עבורכם בדיקת רטיבות ולאחר מכן לטפל בבעיה במהירות.

בדרך כלל בדיקות רטיבות מתבצעת באמצעות מכשיר מיוחד – המכשיר יכול להיות מצלמה תרמית, רדאר, מצלמת ביוב ואפילו גלאי קול.

מכשירי איתור נזילות מהווים לעזר רב בעת ביצוע איתור הרטיבות או הנזילה. לאחר מציאת הבעיה יכול בעל המקצוע לטפל בבעיה – לתקן את הצינור או את האיטום הלא טוב.

נזקים סביבתיים ובריאותיים:

רטיבות בקיר עלולה לגרום לנזקים רבים – גם בפן הסביבתי וגם בפן הבריאותי. קודם כל, רטיבות עלולה לפתח עובש או טחב בדירה, דבר המלא בחיידקים מזיקים.

בנוסף לכך, טחב ועובש עלולים לפגוע באוויר ולפגוע בבריאות הדיירים, בעיקר אם אלו סובלים מאסטמה. כמו כן, רטיבות בקיר או רטיבות בתקרה שלא מטופלת בזמן עלולה לגרום לריקבון של התקרות ולקריסתן – מה שעלול לגרום לנזק רב לרכוש ועלול אף לפגוע בבני אדם.

באמצעות בדיקת רטיבות ניתן למנוע גם נזקים בריאותיים וגם נזקים לסביבת המחייה שלנו – לדירה או לבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
איטום חלונות

הופעתם של כתמי רטיבות סביב החלונות שכיחה כמעט בכל בית ומטרידה בעלי בתים רבים. בכדי למנוע את הרטיבות יש לבצע

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: