בידוד תרמי

בידוד תרמי הינה פעולה שמטרתה לבודד את הקירות החיצוניים של המבנה מן הטמפרטורה החיצונית, וכך לשמור על טמפרטורות המשטח הפנימי שבתוך הבית.

רקע על בידוד תרמי

לרוב, מדובר בחומרים המוכנסים לקירות של בתים ובניינים, ומטרתם לשמור על טמפרטורה מסוימת בתוך המבנה עצמו. באופן זה, ניתן לחסוך בקלות וביעילות באנרגיה, היות וחימום או קירור הבית נעשה באופן יעיל הרבה יותר, עניין המונע את הצורך לקרר או לחמם את הבית במשך שעות רבות על מנת להגיע לטמפרטורה הרצויה. באמצעות הבידוד התרמי, ניתן להימנע מחימום יתר של הדירה בימי קיץ לוהטים, ומקיפאון של המבנה בימי חורף קרים.

לשם מה אנו זקוקים לבידוד תרמי?

כפי שצויין, מטרתו של הבידוד התרמי הינה לשמור על טמפרטורה טובה במבנה. משמעותו של הבידוד התרמי היא להקטין, או לחילופין למנוע, מעבר של חומר מסוים דרך חומר מסוים. כלומר, אם אין אנו חפצים בכך שקור או חום יעברו דרך קירות המבנה אל הבית, נציב בידוד תרמי בקירות על מנת שנוכל למנוע את מעבר הטמפרטורות הללו לתוך המבנה. הבידוד התרמי הינו לעזר רב במבנים ובבנייני מגורים, עד כי לעיתים רבות, מבנה שלא מותקן בו בידוד תרמי עלול להיחשב ככזה שהינו בלתי כשיר למגורים, היות ורק באמצעות הבידוד ניתן למנוע את חדירת הקור או החום למבנה. אילולא הבידוד התרמי לא היה קיים, הדלקת מזגן בימי הקיץ הלוהטים, למשל, לא הייתה מסייעת לנו בהרבה – היות והחום שמגיע מבחוץ היה ממשיך וחודר אל תוך המבנה ומקשה על המזגן לבצע את עבודתו כהלכה ולקרר את הבית.

כיצד ניתן להתקין בידוד תרמי במבנה?

לרוב, הבידוד התרמי מותקן במבנה במהלך בנייתו. עם זאת, ניתן ליצור או לבנות בידוד תרמי במבנה גם במהלך שיפוץ המבנה. אחת הדרכים השכיחות ביותר ליצירת הבידוד התרמי הינה באמצעות בניית קיר בלוקים בתוך הקירות, כאשר עוביו של כל בלוק עומד על כ-22 סנטימטרים. באופן זה, קיימת מחיצה נוספת בין הטמפרטורה שבחוץ לבין זו הקיימת בתוך המבנה, עניין המסייע בשמירה על הטמפרטורה שבתוך המבנה באופן יעיל יותר. שיטה נוספת, יעילה גם היא, הינה בניית קיר בטון בתוך קירות המבנה, כאשר עוביו של קיר בטון זה צריך לעמוד על לפחות שלושה או ארבעה סנטימטרים. חשוב לזכור כי על קירות הבטון עלולים להצטבר עובש או רטיבות, ולכן, יש לצפות את הבטון בלוחות גבס וטיח על מנת למנוע מצבים אלה.

מי עושה בידוד תרמי?

את הבידוד התרמי יש להשאיר למקצוענים בלבד. חשוב לבחור באיש מקצוע איכותי לצורך ביצוע הפעולה, שכן איש מקצוע שאינו איכותי או מנוסה דיו עלול לגרום לנזקים שונים, כגון רטיבות בקירות וכדומה. לכן, יש לוודא כי איש המקצוע אותו הזמנתם לצורך ביצוע העבודה הינו בעל ניסיון רב שנים בתחום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
איטום מרפסת

דירות בבניינים אשר מכילות מרפסת, נחשבות בדרך כלל לדירות יוקרתיות יותר, במיוחד עם המרפסת פונה לנוף כמו ים, או חלקת

קרא עוד >>
איטום חלונות

הופעתם של כתמי רטיבות סביב החלונות שכיחה כמעט בכל בית ומטרידה בעלי בתים רבים. בכדי למנוע את הרטיבות יש לבצע

קרא עוד >>
בדיקת רטיבות

פעמים רבות אנחנו עלולים להיתקל במגוון רחב של בעיות בדירה או בבית שלנו – החל מבעיות ריצוף, סדקים בקירות ובתקרה

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: