זיפות גגות

כיום, שיטת זיפות הגגות לצורכי איטום הופכת להיות פחות ופחות פופולארית ובמקומה נכנסה שיטת איטום הגגות בעזרת יריעות ביטומניות. בכל מקרה, זיפות גגות באמצעות זפת חם הינה עדיין שיטת איטום טובה וניתן להשתמש גם בה לצורך איטום גגות. זיפות גגות מקצועי, המבוצע בצורה יסודית, עשוי להחזיק מעמד שנים רבות ולמנוע רטיבות וחדירת מים אל הבית.

שיטות לאיטום בזפת

כיום, ישנם 3 שיטות לאיטום גגות באמצעות זפת חם. השיטות המקובלות הן:

  1. זיפות בשכבה אחת + הלבנה של הזפת.
  2. זיפות בשתי שכבות עם אריג פיברגלס בניהן + הלבנה של הזפת.
  3. זיפות בשתי שכבות עם רשת אינטרגלס בניהן + הלבנה של הזפת.

אין זה משנה באיזו שיטה תשתמשו –  בכל שיטות זיפות גגות הנ"ל יש להשתמש, כמובן, בזפת תקנית המתאימה לגגות –  זפת מסוג 25\75, סוג הזפת רשום על גבי החבית או שהוא רשום במדבקה על גבי הזפת עצמה.

שלבי האיטום בזפת

כמו בכל עבודת איטום, השלב הראשון הוא שלב הניקיון. יש לנקות את הגג באופן ייסודי מאבק ומלכלוך וגם משלוליות מים שיתכן והצטברו בו. את שלב הניקיון בצעו בצורה יסודית, כל פירור אבק שיוותר על הגג יזיק לעבודת האיטום מאוחר יותר. לאחר הניקיון יש למרוח שכבת יסוד המסייעת לזפת להיצמד אל הגג. את החומר ניתן למרוח על הגג בעזרת מטאטא כביש, ולהמתין מספר שעות לייבושו של החומר (על פי הוראות היצרן). בנוסף, עוד בטרם זיפות גג, יש לבצע תיקונים של סדקים, קרעים ופתחים למיניהם אותם יש לאטום עוד בטרם הזיפות באמצעות שתי שכבות של זפת חמה ורצועות יוטה בין שתי השכבות.

לאחר כל שלבי ההכנה יש לזפת את הרולקות (מקומות המפגש בים הקירות לרצפה) שהינן נקודות רגישות במיוחד לרטיבות וחדירה של מים. לאחר מכן יש לבצע את הזיפות על כל שטחו של הגג. זיפות גג יתבצע באחת מהשיטות שצוינו מעלה ולאחר מכן יש להלבין את הגג בעזרת סיד, מלבין אקרילי או צבע אקרילי חיצוני. את ההלבנה יש לבצע כאשר הזפת קרה ואינה חמה אפילו משמש.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
איטום מבנים
זיפות גגות

כיום, שיטת זיפות הגגות לצורכי איטום הופכת להיות פחות ופחות פופולארית ובמקומה נכנסה שיטת איטום הגגות בעזרת יריעות ביטומניות. בכל

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: