שיפוץ מבנים מסוכנים

ברחבי הארץ קיימים מאות מבנים אשר נבנו בתקופת הבריטים עוד הרבה לפני קום המדינה, מה שאומר למעשה שאותם מבנים הם בני שבעים שנה וחלקם אף יותר, דבר שהופך אותם למבנים בסכנה גבוהה.

מבנים אלו נמצאים בסכנה גבוהה יותר ממבנים אחרים, לא רק בגלל גילם המתקדם והעובדה שהיסודות של הבניין כבר עייפים, אלא גם לאור העובדה שלפני עשרות שנים איכות הבנייה לא הייתה כפי שהיא כיום, ולא עמדה בסטנדרטים רבים שהיום הם בגדר חובה.

בנוסף, מבנים אלו לא מסוכנים אך ורק למי שגר בהם אלא גם למי שעובר לידם או בקרבת מקום, שכן חלקים מן המעטפת של הבניין לעיתים מתפוררים ועלולים ליפול, וכתוצאה מכך לפגוע במכוניות או בהולכי רגל שעוברים בסביבה. למידע נוסף על שיפוץ מבנים.

(שיפוץ כללי בן צבי, גבעתיים, בניין פסיפס)

ההיבט הפונקציונלי של שיפוץ מבנה

לכן, אנו בחברת איטומים, עדים לכך שבשנים האחרונות נעשים שיפוצים וחיזוקים לבתים רבים, כאשר רובם הגדול הם בתים משותפים ישנים שוועד הבית החליט שיהיה נכון עבור המבנה לעבור תהליך של שיפוץ.

שיפוץ מבנים מסוכנים הוא תהליך ארוך שבסופו של דבר הבניין חוזר להיות ראוי למגורים, מבלי שתהיה לו כל סכנה של קריסה או התמוטטות.

ראשית יש לתכנן את כל השיפוץ בקפידה היות ושיפוץ מבנה שבו גרים אנשים הוא דבר שיכול להיות מורכב מבחינה לוגיסטית ולכן יש לתכננו בקפידה.

לאחר שלב התכנונים מגיע השלב בו מתחילים את עבודת השיפוץ, כאשר במסגרתו נחשוף את יסודות הבניין ונחזק אותם, נחדש את האיטומים על גג הבניין ולבסוף גם נשפץ את המעטפת של הבניין מבחינת האיטומים וגם מבחינה קוסמטית שהבניין יראה יותר טוב לאחר כל התהליך.

שיפוץ הוא כלי להשבחת הנכס

זהו אינו סוד שנכס משופץ שווה הרבה יותר מנכס מוזנח, ערכו של הנכס ירד במיוחד כאשר מדובר בנכס אשר נחשב מסוכן למגורים.

שיפוץ מבנים מסוכנים והפיכת לבטוחים יותר מבחינה מבנית ושיפוצם הקוסמטי יכול לגרום לערכו של הנכס להרקיע שחקים.

מבנים רבים בערים מרכזיות אשר נחשבים לישנים מאוד חודשו בשנים האחרונות על ידי קבלנים שמתמחים בשיפוץ מבנים מסוכנים ביחד עם שיפוץ קוסמטי והתוצאה ידועה מראש – ערכם של אותם נכסים עלה בעשרות אחוזים.

אז נכון, כאשר מדובר בדירת המגורים שלנו תמיד נסתכל קודם כל על ההיבט הפונקציונלי, אך יש לזכור שאת עלות השיפוץ נוכל להחזיר בקלות ברגע שנמכור את הדירה שלנו.

חברת איטומים ביצעה מספר רב של שיפוץ מבנים מסוכנים ומאחוריה מספר עשרות פרויקטים מוצלחים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

בידוד גג הפוך

גג הפוך הינו ביטוי לשיטת בידוד יעילה מאוד עבור גגות שטוחים באמצעות שיטה זו מעלים את שכבת הבידוד אל מעל

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: